Oпштина Струга: Се отстранува бараката без дозвола во центарот на градот

- Локални
359

Општина Струга отстрани барака од центарот на градот. Тимот на општината информира дека бараката била поставена без дозвола и случајот го пријавиле граѓани.

„Јавните простори, шеталиштата се на и за граѓаните. Им благодариме на граѓаните кои ги пријавуваат ваквите случаи и ги подржуваме и потикнуваме да продоложат и понатаму да ги пријават сите неправилности.“ – се вели во соопштението од Општина Струга.

Извор и фото: Општина Струга

Strugaonline

 

Facebook Коментари