Лице од Албанија, барано од Интерпол приведено на „Ќафасан“

- Локални
53

На 30-ти ноември 2021 во 13:30 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при влез во државата, од полициски службеници бил лишен од слобода 33-годишниот T.O. од Албанија, поради тоа што од извршените гранични проверки било констатирано дека се наоѓа на Стоп-листата со мерка „апси“ на барање на Интерпол.

– Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Facebook Коментари