Малолетник нападнат пред училиште во Мороишта од страна на двајца малолетници-ученици во истото училиште

- Локални
928

На 24.11.2022 во 16.40 часот Полициската станица Струга, А.М.(36) од с.Мороишта, струшко, пријавила дека околу 09.30 часот пред основно училиште во с.Драслајца нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници-ученици во истото училиште. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари