Време-Утрето студено, преку денот умерено до значително облачно и ветровито

- Македонија
45

Утрото студено со услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот умерено до значително облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 13 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари