Нарушен јавен ред и мир со викање и недолично однесување во Струга

- Локални
433

На 07.11.2019 во 11.30 часот во полициската станица Струга пријавено е дека на улицата „Славеј Планина“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир, со карање, викање и непристојно однесување,  извршено од М.Ж. кон Б.Ј.(55), двајцата од Струга. Против нарушителот, според одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари