Време-Претежно сончево со слаб до умерен ветер

- Македонија
94

Денеска ќе шреовладува претежно сончево време со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 13 степени. Утре предпладне  ќе биде облачно и магловито, во текот на денот се очекува намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Дневната температура ќе се движи во интервал од 5 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари