Време-Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

- Македонија
32

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 20 до 27 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари