Време-Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

- Македонија
128

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на исток. На југоисток ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 14 до 22 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот со слаб до умерен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 22 степени.

Извор: УХМР

 

 

Facebook Коментари