Време-Променливо облачно со сончеви периоди и потопло

- Македонија
95

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, по одделни котлини магливо и студено. Кон крајот на денот во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови, ќе има локални врнежи од дожд. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 12 степени. Утре ќе биде променливооблачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 6 до 13 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари