Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
35

Денеска претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, претежно во западните делови. Дневната температура ќе се движи во интервал од 15 до 29 степени. Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 19 до 25 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари