Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
37

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во утринските часови ќе има услови за магла по одделни котлини. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 24 степени. Утре ќе биде променливо облачно, во северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Максиималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 20 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари