Време-Сончево со умерена облачност, во западните делови облачно со услови за слаб дожд

- Македонија
180

Сончево со умерена облачност, a во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 до 28 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари