ТОП Вести
Архиви од страна на:niDJo

niDJo

niDJo Написи

ВИДЕО: Кандидатот за градоначалник за општина Струга, Рамиз Мерко со проекти со кој се одбележа неговото работење со општина Струга

По повод престојните локални избори 2021 кој ќе се одржат на 17-ти октомври, кандидатот и актуелен градоначалник за општина Струга, Рамиз Мерко презентира видеа со кој го одбележаа ...

Струга го одбележа 80 години од народното востание 1941 – 2021

Сојузот на борци на општина Струга, го одбележа 11 –ти Октомври Денот на народното востание на Македонија. По повод 80 годишниот јубилеј од народното востание на Македонија, делегации ...

(ВИДЕО): ДУИ: Дали треба да се казни градоначалникот Рамиз Мерко за развојот на општина Струга! Стружани не се гласа партија, се гласа развој и иднина

Во рамки на предизборната кампања, актуелниот градоначалник на Струга, заедно со својот тим, изготвија видео кампањи за досега сработеното во својот четири годишен мандат. Во ова видео изградбата ...

Сообраќајка кај селото Ботун, загина 17-годишен малолетник

На 3-ти октомври 2021 година, во 03:00 часот кај селото Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко моторно возило марка „Киа соренто“ со охридски регистарски ознаки управувано од 17-годишен ...

Кандидатот за градоначалник Димче Шипинкароски денес во с. Јабланица и присустуваше и на фудбалски натпревар

Kaндидатот за градоначалник на Струга од редовите на СДСМ, Димче Шипинкароски, заедно со носителот на листата, Ирина Јолдеска денес по повод големиот христијански празник Свети Илија го посетија ...

Градоначалникот Рамиз Мерко го осудува вандалскиот чин на уништување на бистите Анте Поповски и Славко Јаневски

Не стивнуваат реакциите откако непознати сторители вчера ги вандализирале спомен бистите на македонските поети Анте Поповски и Славко Јаневски во Струга. Со осуда за вандалскиот чин излезе и ...

Шипинкароски и Јолдеска на средба со жителите на Ложани

Во рамки на предизборната кампања, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Димче Шипинкароски и носителката на советничката листа Ирина Јолдеска остварија средби со жителите на Ложани. „СДСМ била ...

Кандидатот за градоначалник на општина Струга, Димче Шипинкароски вчера меѓу жителите на Драслајца

Кандидатот за градоначалник на општина Струга, Димче Шипинкароски вчера со жителите на Драслајца отворено и транспарентно разговараа за програмската и кадровската понуда со која настапуваат и со која ...

Кандидатот за градоначалник на општина Струга, Рамиз Мерко на четвртиот ден од изборната кампања во Белица

Кандидатот за градоначалник на општина Струга, Рамиз Мерко на четвртиот ден од изборната кампања во Белица. „Иднината на Белица и цела Струга е во сигурни раце. На отворањето ...

Рамиз Мерко од Калишта: Нашиот план е да ја претвориме оваа населба во туристичка дестинација

„Калишта со покажуваната поддршка вечерва уште еднаш докажува дека има доверба во нашата работа и програма. На денешната средба со жителите на Калишта, уште еднаш го истакнав нашиот ...
error: