69-годишен жител на Мешеишта починал по пад од балкон

- Хроника
253

На 13.09.2022 година во 01.22 часот во СВР Oхрид, пријавено е дека В.Б.(69) од селото Мешеишта, општина Дебарца, паднал од балкон на семејната куќа и починал. Смрт без траги на насилство е констатирана од лекар во Итната медицинска помош Охрид, а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари