Лишен од слобода охриѓанец за агресивно однесување кон полициски службеници од Струга

- Хроника
106

На 29.12.2022 во 20.50 часот  на ул. „Владо Малески“ во Струга, полициски службеници од Пoлициската станица Струга го лишиле од слобода Х.Д.(25) од Охрид затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно докумнетирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook Коментари