Пожар во село Требеништа, едно лице пронајдено починато, двајца повредени

- Хроника
596
Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид во раните утрински часови интервениралa на опожарен индивидуален објект во распламтена фаза , во с.Требеништa Општина Дебарца.
-При самата интервенција извлечени се две лица со изгореници и повреди по телото од помал степен. Во истиот објект пронајдено е уште едно починато лице. – стои во соопштението од ТППЕ Охрид.
Strugaonline
фото: ТППЕ Охрид

Facebook Коментари