Стружанец каснат од куче германски овчар

- Локални, Хроника
840

На 24-ти овој месец, во 15:30 часот, во Полициската станица во Струга, 49-годишниот М.М. од Струга пријавил дека истиот ден, во 14:00 часот на улицата „Партизанска“ бил каснат од куче германски овчар.

– Повредата била во пределот на десната рака, а М.М. изјавил дека го знае сопственикот на кучето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Извор: МВР

фото: aрхива

Facebook Коментари