Тројца млади охриѓани ќе одговараат за ,,разбојништво“

- Хроника
204

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело  ,,разбојништво“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.Р.(17), Ј.Д.(18) и Д.Ш.(18), сите од Охрид.

На 27 јануари минатата година, околу 01,30 часот, пријавените, на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, пресретнале 13 годишен малолетник, на кого, со примена на физичка сила му одзеле пари.

Извор: СВР Охрид

 

Facebook Коментари