Денес од 14 часот во Струга езерско дерби ФК Караорман-ФК Охрид Лихнидос

- Локални, Спорт
156

Денес со почеток во 14 часот на стадионот „Караорман“, нашиот град ќе биде домаќин на значајно езерско дерби што екипата на ФК Караорман го игра со тимот на ФК Охрид Лихнидос.Откако нашите фудбалери ја совладаа екипата на Кожуф од Гевгелија, победа над охридскиот тим би значела значаен исчекор во борбата за опстанок во втората лига.Натпреварот е закажан за 14:00 часот, а билети по цена од 100 денари ќе можат да се набават пред врата, непосредно пред дербито.

Strugaonline

Facebook Коментари