Квалификации за евро-шампионат 2020- Maкедонија вечерва ја пречекува Словенија

- Спорт
200

Во квалификациите за евро-шампионатот 2020  фудбалската репрезентацијата на Македонија игра со селекцијата на Словенија. Натпреварот ќе се одигра на Национална Арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20:45 часот.

На другите две средби од 7.коло во Г-групата Австрија се сретнува со Израел, а Летонија игра со селекцијата на Полска.
По шест одиграни кола во Г-групата, лидер е Полска со 13 бода, вицешампион е Словенија со 11, Австрија има 10, Македонија и Израел по 8,а Летонија е без бодови.

Strugaonline

Facebook Коментари