РК Струга и годинава горд домаќин на Меѓународниот ракометен турнир ,,Струга 2021“

- Интервју, Спорт
388

Во денешното издание на емисијата Плеј кафе, продолжуваме со претставување на екипите учеснички на 49-то издание на Меѓународниот ракометен турнир Струга 2021. Време е за домаќините, односно тимот на РК Струга, екипа која секогаш ја има онаа основна одговорност, да го зачува епитетот на градот, извор на ракометни таленти. Денеска во нашето студио гостуваа Тодор Јанкуловски десно крило и Никола Матовиќ, новиот чувар на мрежата на РК Струга.

Целосниот разговор можете да го проследите на следниов линк:

Извор: Play radio

 

Facebook Коментари