Два килограми марихуана пронајдени кај жител на Албанија на автобуска станица во Струга

- Локални
64

На 21.01.2020 по добиени сознанија за вршење на транспорт на дрога од страна на Т.С.(31) од Р.Албанија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга презеле мерки и активности, при што околу 15.50 часот, Т.С. бил затекнат на автобуска станица во Струга. Веднаш потоа, полициските службеници извршиле преглед на Т.С. и во неговиот багаж била пронајдена кеса со марихуана со тежина од околу 2 кг., која била одземена и пратена на вештачење. Т.С. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Извор: МВР

Facebook Коментари