Физичка пресметка помеѓу неколку малолетници во Струга

- Локални
169

На 16.09.2019 околу 12.00 часот во полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу неколку малолетници од Струга. Се преземаат мерки за нивна идентификација и за целосно расчистување на случајот.

Извор: СВР Охрид

 

Facebook Коментари