Maлолетник каснат од куче скитник на улица ,,Маршал Тито“ во Струга

- Локални
587

На 16.01.2022 година во 15.30 часот, А.Б.(35) од струшкото село Боровец, во ОВР Струга пријави дека на улицата „Маршал Тито“ во Струга, нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари