Малолетник од Крушево нападнат и повреден од куче-скитник во Струга

- Локални
131

На 08.08.2020 год во 18:00 часот, во полициската станица Струга, В.Б.(35) од Крушево, пријави дека на улицата „Зуфер Мусиќ“ во Струга, неговиот малолетен син бил нападнат од куче скитник. Здобиените повреди на рацете му биле санирани во Општата болница во Струга.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари