Младиот стружанец Даријан Секулоски со успешен настап на фестивалот „Распеано рибарче“

- Локални
403

Во категоријата „млади таленти“ го претставуваме стружанецот Даријан Секулоски кој има само детесет години, а музиката уште од сега е негова сериозна определба. Даријан имаше успешен настап на овогодинешното издание на детскиот фестивал „Распеано рибарче“ со песната „Врати ми се“. Комплетен автор на песната е Јовица Караливески.

Секулоски со музика се занимава од свои пет години, а во иднина планира да учествува на престижни фестивали. Негова желба е да ја претставува нашата земја на Евровизија.

Strugaonline

Facebook Коментари