Пожар во стан на улица ,,Партизанска“ во Струга, нема повредени

- Локални
128

На 14-ти септември 2021 година, во 14:30 часот во ОВР Струга пријавено е дека настанал пожар во стан на улица „Партизанска“, сопственост на 33-годишниот В.М. од Струга.

Во пожарот, во кој нема повредени лица, опожарени се дел од покуќнината, а натамошното ширење е спречено со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Струга, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари