Првото бебе родено годинава во Струга е машко

- Локални
606

Првото бебе во 2019 година во Струга е машко. Мајката која е од Дебар, се породила во 3 часот и 50 минути. Родила здраво машко дете тешко 3.060 грама и долго 50 сантиметри. Од струшка гинекологија информираат дека и мајката и бебето се во одлична здравствена состојба.

Утрово, во Струга се родија уште две бебиња кои исто така се машки.

Strugaonline

Facebook Коментари