Распоред и термини за натпреварите на струшкиот турнир 2020

- Локални, Спорт
142

Познат е распоредот и термините за натпреварите на 48-от Меѓународен турнир во Струга, што ќе се одржи од 12-ти до 16-ти август.

Спортскиот дел на 12ти август ќе го отворат домаќинот РК Струга против Прилеп во 17и 15 . Во 18 часот и 45 минути ќе следува свеченото отварање на турнирот, во 19и30 часот играат Бутел и Охрид, а во терминот од 21 часот и 15 минути се сретнуваат Еурофарм Пелистер и Металург.

Што се однесува до следните денови од турнирот, струшката екипа на 14-ти август игра со Металург во првиот термин од 17 часот и 15 минути. а на 15-ти август од 19 часот и 30 минути се сретнува со екипата на Еурофарм Пелистер.

Strugaonline

Facebook Коментари