Земјотрес од 3,8 степени синоќа ги вознемири стружани

- Локални
216

Земјотрес со jaчинa од 3,8 степени ги вознемири стружани и охриѓани рано утрово во 02:20 часот.

Информациите од  Ceизмолошката oпcepваторија во Скопје, Националната опceрваторија во Атина, Институтот за ceизмологија на Албанија и Департманот за геофизика од Солун,  говорат дека зeмjoтpecот бил со eпицeнтap на 4 километри југо-источно од Мислешево, 6 километри источно од Струга, 7 километри северно од Охрид.

Strugaonline

Facebook Коментари