Жена од Струга со остар предмет нападнала сограѓанка, приведена е и спроведена во здравствена установа

- Локални
2700

На 24.10.2023 година во 09.20 часот, на кеј „Борис Кидрич“ во Струга од слобода е лишена Б.М.(47) од Струга, бидејќи претходно со остар предмет ја нападнала М.А.Р.(28) од Струга. По приведувањето таа е спроведена во здравствена установа во Демир Хисар. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари