Жител на Велешта физички нападнал вработена во струшката Општа болница

- Локални
1515

На 29.02.2024 во 17.50 часот во ОВР Струга е пријавено дека во објект во состав на Општата болница во Струга, А.Н. од струшкото село Велешта физички ја нападнал вработената Р.Н.(23) од Велешта. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари