67 нови случаи на КОВИД 19 , 25 излекувани и еден починат

- Македонија
153

Од извршени вкупно 868 тестирања, во изминатите 24 часа регистрирани се нови 67 позитивни пациенти на коронавирус.

На денешната прес конференција, министерот  Филипче најави дека деталната статистика по градови ќе биде објавена во текот на денот, бидејќи сеуште се чекаат резултати од една приватна лабораторија.

Во изминатото деноноќие регистрирани се 25 излекувани пациенти, а едно лице почнало како последица од вирусот.

Strugaonline

Facebook Коментари