Време-Променливо облачно со засилен северен ветер

- Македонија
33

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 30 степени. Утре ќе биде променливо облачно време со слаб до умерен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари