Време-Сончево со слаб до умерен ветер

- Македонија
29

Денеска ќе преовладува претежно сончево време со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 33 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 27 до 33 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари