Време: Сончево со умерена облачност и ветровито

- Македонија
108

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне претежно во планиските региони ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 33 степени. Утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец и со услови за краткотрајна нестабилност попладне на западот. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 25 до 32 степени. 

Извор: УХМР

 

 

Facebook Коментари