49-годишен охриѓанец се удави во Охридското езеро

- Хроника
244

Денеска околу 14:30 часот, во СВР Охрид, добиено е телефонско известување за забележано безживотно тело во водите на Охридското Езеро, на плажа на кеј „Македонија“.

– На местото на настанот, увид извршија Јавен обвинител и полициски и медицински екипи од итната медицинска помош, при што констатирано е дека се работи за 49-годишниот С.Ј. од Охрид, врз чие тело не се забележани видливи траги на насилство, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари