Кривична пријава за скопјанец кој физички ја нападнал сопругата во стан во Струга

- Хроника
462

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(28) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство”. Тој, на 14.05.2023 во стан во Струга, што привремено го користел, физички ја нападнал неговата сопруга.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари