Кривична пријава за жителка од струшкото село Ливада, физички го нападнала својот поранешен сопруг

- Хроника
666

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Р.(36) од струшкото село Ливада поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство”.

Пријавената, на 04.01.2024 физички го нападнала поранешниот сопруг во неговиот дом и се обидела да го повреди со остар предмет.

Извор: СВР Охрид, фото: архива

StrugaOnline

Facebook Коментари