Приведен охриѓанец, ја нападнал сопругата и агресивно се однесувал кон полициските службеници

- Хроника
93

На 26.01.2023 во 20.20 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода З.Р.(53) од Охрид затоа што претходно во семејниот дом во Охрид физички ја нападнал неговата сопруга и се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари