Сообраќајна несреќа на влезот во Велешта, загина 21-годишно момче

- Локални, Хроника
477

На 14.05.2023 околу 00.50 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, на влезот во селото Велешта, А.О.(21) од истото, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. На местото на несреќата возачот им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар од Медицински центар Струга.

Увид извршија Јавен обвинител и увидна екипа на ОВР Струга.

Извор: СВР Охрид фото: архива

StrugaOnline

Facebook Коментари