Жител на Лабуништа заработи кривична пријава, физички ја нападнал сопругата

- Хроника
188

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.С.(54) од струшкото село Лабуништа поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство“. Тој, на 08.06.2022 година, во семејната куќа физички ја нападнал неговата сопруга.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари