Новак Ѓоковиќ ја освои 71-вата АТП титула на тврда подлога

- Спорт
63

Новак Ѓоковиќ ја освои 71-вата АТП титула на тврда подлога и се изедначи со досегашниот рекордер Роџер Федерер.

Ѓоковиќ во Торино го победи Италијанецот Јаник Синер во финалето на завршниот АТП турнир со 2:0, по сетови 6:3 и 6:3.

Славниот србин воедно оствари и  уште еден рекорд- седма титула на завршниот турнир на АТП.

Facebook Коментари