Двајца стружани се скарале и се степале во зграда на улица ,,Ристо Крле“

- Локални
279

На 31.01.2023 година во 23.45 часот, во зграда на улицата „Ристо Крле” во Струга, нарушен е јацвниот ред и мир со вербална караница а потоа и тепачка помеѓу И.Б.(59) и Г.П.(36), двајцата од Струга. Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари