Гори шума и сува трева кај „Ќафасан“, ТППЕ-Струга го локализираше пожарот

- Локални
167

Пожар изби во близина на Граничниот премин Ќафасан , гори шума и сува трева.

Екипите на ТППЕ Струга пред малку го локализираа пожарот. Со брзата интервенција на ТППЕ Струга која интервенираше со три противпожарни возила и шест пожарникари спречено е проширување на пламените јазици и спречена е голема материјална штета .

„Апелираме на совесност кај граѓаните, предизвикувањето на пожари е строго забрането и се казнува со закон.“ – велат од Територијалната противпожарна единица Струга

Facebook Коментари