Време: Облачно со врнежи од дожд и грмежи

- Македонија
109

Денеска претпладне ќе има зголемена облачност  со повремен дожд и ретки грмежи. Попладне облачно со поинтензивни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. На места и особено на северот и истокот процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме Дневната температура ќе се движи во интервал. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 31 степен. Утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне  со краткотраен дожд и ретки грмежи.

Извор: УХМР

Facebook Коментари