Градоначалникот Мерко хоспитализиран на Инфективна во Скопје, состојбата му е стабилна

- Локални
258

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдиле  од ДУИ за Плусинфо.

Како што пренесува Плусинфо, Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, како што велат од партијата, тој се наоѓа во стабилна состојба.

Извор: plusinfo.mk

Facebook Коментари