ЈП Комунално ги чисти дивите депонии во Струга

- Локални
274

Екипите на на ЈП„ Комунално-Струга“ во текот на денешниот ден спроведоа акција за генерално чистење на општина Струга.


Од претпријатието информираат дека во  рамките на акцијата се подигнати и транспортирани вкупно 100 кубни метри отпад од повеќе диви депонии лоцирани во општина Струга.

Strugaonline

Facebook Коментари