ЈП Комунално и Општина Струга со низа акции за чистење на градот

- Локални
274

Општина Струга во соработка со ЈП Комунално вчеравечер реализирaше акција за чистење на шеталиштето почнувајќи од зелениот пазар до  мостот.

„Акцијата ќе продолжи и понатаму со чистење на парковите, улиците и јавниот простор во градот“ -информираат од Општина Струга.

Strugaonline

Facebook Коментари