Двајца стружани се на списокот на Брестовац за подготовки за Светското кадетско првенство

- Спорт
324

Селекторот на машката кадетска ракометна репрезентација, Данило Брестовац
го објави списокот на повикани ракометари за собир во рамки на подготвителниот
период за претстојното Светско Првенство У19 2019 кое ќе се одржува во Скопје во
период од 05-ти до 18 ти- август 2019 година. Повикани се 23 ракометари од повеќе клубови. Помеѓу повиканите ракометари се и стружаните Дејан Џигероски и Ненад Костески

Собирот е закажан на ден 10.07.2019 со почеток во 13.30 часот во Струга во Хотел Арбери.

Strugaonline

Facebook Коментари